BİLGİ BANKASI

ÇATILARDA SU YALITIMI UYGULAMASI

Çatılarda ısı ve su yalıtımı çözümleri birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Çatılarda yapılan ısı yalıtımı uygulamaları, enerji tasarrufunun yanı sıra, yoğuşmayı (terlemeyi) önlerken, su yalıtımı uygulamaları da yağış sularının yapıya zarar vermesini engelleyerek bir bütün oluşturur.

HAVUZ SU YALITIMI UYGULAMASI

Yüzme havuzlarında betonarme duvar ve zemin tek başına su sızıntısını ve kaçağını engelleyecek özellik taşımaz. Su tahliye delikleri, su girişleri ve pencere gibi özel noktalar sızdırmazlık açısından zayıftır. Beton yapıdaki duvar zemin birleşimleri su sızıntılarına neden olabilecek zayıf bölgelerdir.

SU DEPOSU YALITIM UYGULAMASI

Uygulama yapılacak olan yüzey, öncelikle çimento şerbeti, kir, yağ, boya, pas ve benzeri aderansı azaltacak yabancı maddelerden ve gevşek parçacıklardan arındırılacaktır. Varsa yüzeydeki demirler, yüzeyden 1 cm aşağıda kalacak biçimde derinden kesilecektir.

TEMEL KAZIK BAŞLIK SU YALITIMI

Projedeki kazıklı temel yalıtımından öncelikli olarak kazık başlarının yaltıma uygun hale getirilip daha sonra temel altı yalıtımlarına geçilmelidir. Temel altı grobeton döküldükten sonra, mevcut kazık başlarının zayıf kısımları kırılarak temizlenecektir.

ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ

Termosetler grubundan kimyasal bir reçinedir. Suya, asite ve alkaliye karşı direnci çok iyidir. Zamanla özelliklerini kaybetmez. Epoksi sistemi, epoksi reçinesi ve bir kürlenme ajanından meydana gelir.

İletişim

Adres

İsmetpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. No:6
Bayrampaşa / İSTANBUL
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.