KAZIK BAŞLIK SU YALITIMI YAPILMASI

Projedeki kazıklı temel yalıtımından öncelikli olarak kazık başlarının yaltıma uygun hale getirilip daha sonra temel altı yalıtımlarına geçilmelidir.
 • Yüzey Hazırlığı:
   Temel altı grobeton döküldükten sonra, mevcut kazık başlarının zayıf kısımları kırılarak temizlenecektir. Hava ve basınçlı su makinesi ile zayıf agregalar uzaklaştırıldıktan sonra kazık etrafına çelik çemberden kalıp yapılacak.
 • Uygulama:
  Kazık başlarının tamiratın da GROUT HARCI kullanılacaktır. GROUT HARCI ile çember kalıp içine kazık başı betonları dökülecektir. Bu sayede alttan (Negatif yönden) gelen suya karşı öncelikli olarak tedbir alınıp yalıtım için alt yüzey oluşturulur. Kazık başlarının bitiş kotu grobeton kotunun 7 ila 10cm üstünde olacak şekilde hazırlanacaktır.

  Kazık başının etrafı çepeçevre (Grobetonla birleştiği nokta) alttan gelen suya karşı elastik bentonit polimer esaslı, su ile karşılaştığında haçim genişlemesi yapan, su uzaklaştığında tekrar eski haline moleküler yapısını koruyarak dönebilen su tutucu şişen bant ile yalıtılmalıdır.

  ŞİŞEN BANT malzemesinin üzeri tedbir olarak YAPISAL TAMİR HARCI ile pah yapılır.

Başlığın tüm üst yüzey alanı, başlığın alnı, pah üzeri ile başlık kenarından dışarıya 30 cm kadar taşıralarak (Grobetonun üzerinde 30 cm) 3 kat 3,50 kg /m2 sarfiyatla KRİSTALİZE SU YALITIM ÜRÜNÜ; çimento esaslı, negatif ve pozitif yönlü kristalize su yalıtım malzemesi sürülmesi suretiyle kazık başlıkları su yalıtımı yapılır.

İletişim

Adres

İsmetpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. No:6
Bayrampaşa / İSTANBUL
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.